Kobieto! Seks to samo zdrowie

Seks jest naturalnym lekarstwem na większość, jeśli nie na wszystko. Liczne badania dowiodły, w jaki sposób seks może przynieść tobie korzyści. A im więcej go będziesz miała, tym zdrowsze stanie się twoje ciało i mózg. A także jakość twojego życia. A nawet jego długość.


Oto kilka korzyści jakie możesz czerpać z aktywnego życia seksualnego:

  1. Będziesz mniej przygnębiona, bo seks pomaga przy depresji. Mianowicie uwalnia wszystkie niezbędne hormony, abyś poczuła się lepiej. A zwłaszcza seks bez zabezpieczenia (raczej polecamy w związku monogamicznym). Badania wykazały, że nasienie zawiera ważne składniki, takie jak endorfiny, oksytocyna i serotonina, które poprawiają twoje samopoczucie oraz wpływają na pozytywniejsze postrzeganie otaczającego cię świata.
  2. Twoje serce stanie się zdrowsze. Główną przyczyną zgonów kobiet, są niestety choroby serca. Umiarkowanie intensywne igraszki seksualne, ćwiczą serce w taki sam sposób, jak chodzenie z prędkością sześciu kilometrów na godzinę (nie wiem jak tobie, ale nam seks wydaje mi się fajniejszy).
  3. Będziesz mniej zestresowana. Podczas gdy hormony uwalniane w trakcie orgazmu podnoszą nastrój, prowadząc do zmniejszenia stresu i depresji. To seks, który jest aktywnością aerobową, obniża ciśnienie krwi i pomaga się zrelaksować. Badania wykazały również, że kiedy ludzie są w zdrowych związkach… mają mniej problemów emocjonalnych, takich jak samotność, złość i niepokój.
  4. Będziesz świecić. Seks nie tylko sprawia, że ​​czujesz się atrakcyjniejsza. Seks dosłownie czyni cię piękniejszą. Podczas seksu krew napływa do twarzy i głowy, nadając piękny zarumieniony wygląd, a nawet… odżywia korzenie twoich włosów! Ach… czego chcieć więcej?!. 
  5. Będziesz lepiej radzić sobie z bólem. Badania wykazały, że kiedy ludzie patrzą na ukochaną osobę, wzrasta ich tolerancja na ból, w życiu codziennym. Nawet obejrzenie zdjęcia kogoś, kogo kochamy, zmniejsza ból o 40%. Ponoć tak samo jak kokaina (cóż… tego raczej nie polecamy).
  6. Będziesz mniej chorować. Badania wykazały, że jeśli uprawiasz seks przynajmniej raz w tygodniu, to zwiększa się w twoim organizmie poziom przeciwciał, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.
  7. Będziesz mieć lepszą pamięć. Badania wykazały, że ludzie często uprawiający seks, rozwijają swoje komórki mózgowe. Podczas ich wzrostu, stajesz się mądrzejsza, a ponadto poprawia się twoja pamięć (polecamy dla tych co wiecznie czegoś zapominają).
  8. Twoja pochwa stanie się silniejsza. Kiedy uprawiasz seks, to ćwiczysz dno miednicy. A mocne dno miednicy prowadzi do lepszych orgazmów, zdolności do dłuższego trzymania siku, a wraz z wiekiem pomaga utrzymać kobiece narządy na miejscu.
  9. Staniesz się istotą bardziej seksualną. Bowiem duża ilość seksu sprawia, że nasze libido wzrasta, i chcemy go jeszcze więcej.

A zatem! Planując swój harmonogram miesiąca, pamiętaj abyś znalazła w nim czas na seks. 

Wilczyca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s