Stereotypy o mężczyznach

Nie wiem jak ty… ale ja od najmłodszych lat, osłuchałam się najróżniejszych stwierdzeń na temat mężczyzn.

Zazwyczaj głosiły je kobiety, które spędziły życie tylko z jednym mężczyzną. Często traktowały o tym także magazyny kobiece. A czasem też… niedoświadczone żadnym związkiem koleżanki. A nawet… niektórzy mężczyźni.

A oto zasłyszane stereotypy o mężczyznach:

 1. Każdy mężczyzna jest taki sam
 2. Mężczyźni myślą tylko o jednym… o seksie
 3. Przez żołądek do serca mężczyzny
 4. Mężczyźni to wzrokowcy… to normalne, że gapią się na inne kobiety
 5. Każdy mężczyzna ma duże ego
 6. Każdy mężczyzna ma w sobie naturę myśliwego
 7. Prawdziwy mężczyzna nie płacze
 8. Prawdziwy mężczyzna potrafi zbudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo
 9. Mężczyźni to po prostu duże dzieci
 10. Mężczyzna zdradza bo czuje się niedoceniony
 11. Tylko mężczyźni prowadzą dyskusje na głębokie tematy
 12. Mężczyźni są i mają prawo być bałaganiarzami
 13. Co to za mężczyzna co stoi przy garach
 14. Prawdziwy mężczyzna ogląda piłkę nożną i pije piwo
 15. Mężczyzna nie powinien wychowywać dziecka, bo nie ma instynktu macierzyńskiego
 16. Mężczyźni już tacy są, że nie okazują czułości
 17. Mężczyźni gadają między sobą o swoich podbojach seksualnych
 18. Mężczyzna nie może przyjaźnić się z kobietą, bo zawsze będzie chciał ją przelecieć
 19. Mężczyźni nie mają podzielnej uwagi

A teraz odpowiedzi widziane przez pryzmat prawie trzydziestu lat doświadczeń. Moich doświadczeń z różnymi mężczyznami, z różnych krajów oraz różnych kultur (w tym polskiej).

 1. Nikt nie jest taki sam. Każdy mężczyzna czy kobieta to zespół unikalnych: cech wyglądu, zachowań czy doświadczeń. Każdy ma swoje zalety i wady. Co dla jednej osoby będzie atrakcyjne, dla innej może być nie do przyjęcia.
 2. Myślenie cały czas o seksie, przeczy zupełnie logice. A gdzie miejsce na pracę, odpoczynek, hobby, rodzinę, naukę czy spanie? Poza tym znam kobiety, które także mają wysokie libido. Można też spotkać czasem nimfomankę. Kobietę, która musi mieć seks… kilka razy dziennie.
 3. Jakoś żaden facet nie pokochał mnie za gotowanie obiadków, choć wiem że im smakowały. Kiedyś trafił się jeden taki, który zachwalał tylko moje gotowanie i sprzątanie. A naśmiewał się z moich sukcesów w pracy i moich hobby. Bardzo szybko został singlem.
 4. Ten argument uwielbiam… ja też jestem wzrokowcem. I też uwielbiam się gapić na przystojnych czy seksownych mężczyzn. Ich wzrok. Ich wyraz twarzy. Ich włosy. Ich ramiona i dłonie. Ich kształtny tyłek. Ich chód. Ich ubiór. Ich zachowanie. Ich zapach…
 5. To prawda, że wielu mężczyzn ma duże ego, ale to dlatego że tak zostali wychowani przez rodzinę, media i szkołę. Ja bardzo szybko konfrontuję takich mężczyzn z moimi osiągnięciami i jeśli są aroganccy to porównuję ich… do innych mężczyzn. Ewentualnie, jeśli w grę wchodzi uzyskanie czegoś, dzięki “jechaniu” na ich ego… wykorzystuję to.
 6. Nie każdy facet ma naturę myśliwego. Znam mężczyzn, którzy zostali upolowani przez… wybrankę życia. A to dlatego, że albo byli zbyt nieśmiali, albo nie wiedzieli jak poderwać.
 7. Prawdziwy mężczyzna płacze! A niby czemu ma nie płakać!? Robotem jest? Nie ma uczuć? Takie chowanie swoich stanów emocjonalnych, prowadzi często do braku komunikacji w związku albo awantur. Już nie mówiąc o innych konsekwencjach, jakie to ma na zdrowie psychiczne… i fizyczne.
 8. Mój Tato, zbudował dom, spłodził syna i zasadził drzewo (niekoniecznie w tej kolejności)… i był z tego bardzo dumny. Ale kto by ze swoich osiągnięć nie był!? Są mężczyźni, którzy świetnie znają się na komputerach i potrafią zorganizować fachową pomoc. A czas, który by im zajęło budowanie domu, spędzają np. ze swoją partnerką.
 9. Kobieta, która nazywa mężczyznę dużym dzieckiem… powinna tego mężczyznę wysłać do innej kobiety. Doprawdy zdziwiłaby się na jakich obrotach jej facet będzie chodził. A na serio! Jeśli facet widzi, że na każdym kroku dostaje pouczenie, to przestaje się starać.
 10. Powodów do zdrady może być wiele. Poczucie bycia niedocenianym. Poczucie bycia niezrozumianym. Potrzeba udowodnienia sobie, że się jest atrakcyjnym. Potrzeba spróbowania czegoś innego. Większy apetyt seksualny. Choroba partnerki, uniemożliwiająca współżycie. I wiele więcej… Ja tych powodów nie popieram, ale też ich nie oceniam. Każda sytuacja jest inna. Każdy związek jest inny. A wszystko sprowadza się do komunikacji, która często okazuje się najtrudniejsza.
 11. Tylko mężczyźni prowadzą dysputy na głębokie tematy! Hahahahaha! Kobiety też prowadzą dysputy na głębokie tematy. A to, że niektórzy pierdolą godzinami od rzeczy, nie oznacza wcale że znają się na czymkolwiek.
 12. Znam kobiety, które są koszmarnymi bałaganiarami. Znam też mężczyzn, którzy mają super czyściutko w domu. Sami sprzątają, piorą, prasują i gotują. Sami zajmują się wystrojem wnętrza.
 13. Wydawałoby się, że największej światowej sławy kucharze… to mężczyźni?! Jednak w wielu kulturach, zwłaszcza tych gdzie jest wyraźny podział ról na tzw. “męskie” i “żeńskie”, to kobiety stoją przy garach.
 14. Nie ma nic złego w oglądaniu meczu z piwkiem. Ale jeśli jest to weekendowe zajęcie faceta, to powiem szczerze, że nie ma w tym nic męskiego. Taki facet, nie dość że jebie browarem… to z czasem staje się obrośniętym w brzuszek impotentem.
 15. Kobieta też nie ma instynktu macierzyńskiego! Tego zazwyczaj uczy się przy pierwszym dziecku. To najczęściej mężczyźni, pomagają przy pierwszej domowej kąpieli niemowlaka. Kobiety są zbyt sparaliżowane strachem.
 16. Ehm… to, że większość facetów przybiera postawę samca Alfa, nie oznacza wcale, że w środku nic nie odczuwa. To mężczyzna nauczył mnie czułości. Nauczył mnie przytulania. Nauczył mnie głaskania po włosach i twarzy. Nauczył mnie czułych pocałunków.
 17. Niektórzy mężczyźni gadają o swoich podbojach seksualnych. To prawda. Ale zazwyczaj wygląda to tak: poznałem zajebistą brunetkę… pieprzyłem ją cały dzień. Na co kumple: no to zdrówko kolego! Tymczasem kobiety jak przechodzą do opowieści o swoich przeżyciach seksualnych, podzielą się każdym detalem. Włącznie z wielkością przyrodzenia faceta, jak i umiejętnościami jakie zaprezentował.
 18. I znowu… nie każdy facet będzie chciał cię przelecieć. To, że jest miły, dobrze się z nim rozmawia, śmieje się… wcale nie oznacza, że usiłuje cię uwieść. Wszystko zależy od danej sytuacji oraz sytuacji, w której znajduje się mężczyzna i kobieta.
 19. Zapewniam cię, że mężczyźni potrafią mieć podzielną uwagę. Niektórzy potrafią oglądać Jamiego Olivera, gotując obiad i rozmawiając z tobą. Jeszcze inni będą prowadzić super auto, rozmawiając przez telefon, obserwując mapę GPS… w trakcie robienia im loda (nie zachęcamy… taka przyjemność może skończyć się wypadkiem).

A ty droga czytelniczko/ czytelniku… z jakimi stereotypami o mężczyznach się spotkałaś/ spotkałeś? I co o nich myślisz?

Wilczyca

Jedna myśl na temat “Stereotypy o mężczyznach

 1. Nasze społeczeństwo jest jakie jest. Stereotypy mają się bardzo dobrze, bo zwalniają z myślenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s