Czy to jest miłość?

Jak rozpoznać czy to jest miłość? Czy osoba z którą jesteśmy szczerze nas kocha? To pytanie zadawane od tysięcy lat, na które żaden pisarz czy artysta nie potrafił znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Mój tato mawiał, że aby dojść do sedna co to miłość potrzeba: kilku zaufanych przyjaciółek, butelki wina i morza czasu aby ten temat rozkminić.

W obecnych czasach ludzie niejednokrotnie mylą wstępne zauroczenie czy wybuch namiętności seksualnej z miłością. Gorące słowa pełne wspaniałych wyznań, często są chwilowym uniesieniem i zwyczajnym wyrażeniem doznanych emocji. Możemy nie zgadzać się z doktrynami różnych religii, mimo wszystko związki które zaczynają się od seksu… najczęściej kończą się wraz z jego wygaśnięciem. A to dlatego, że początek znajomości nie był budowany na silnych fundamentach, takich jak budowanie więzi: umysłowej, emocjonalnej i duchowej.

 

Jak zatem znaleźć partnera, który będzie nie tylko naszym kochankiem, ale przede wszystkim prawdziwym przyjacielem, naszą “bratnią duszą”? Oto kilka najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli zadajemy sobie pytanie: Czy to jest miłość?

  1. Prawdziwa miłość opiera się na tworzeniu zdrowego związku, takiego w którym obie strony wiedzą na czym stoją i o wszystkim szczerze rozmawiają. Zaś wypowiadane słowa pokrywają się z czynami. Nie ma tu miejsca na poczucie zagubienia i niepewność.
  2. Prawdziwa miłość opiera się na obopólnym zaufaniu, które pozwala aby czuć się w pełni sobą i nie obawiać się okazywać swoich słabych stron. Nikt nie nakłania ani nie manipuluje emocjami drugiej osoby, po to by jego cel został osiągnięty.
  3. Prawdziwa miłość daje nam mnóstwo radości oraz wewnętrznego spokoju. Każda ze stron wprowadza do związku dobre emocje oraz skupia się na plusach drugiej osoby, rozumiejąc że nikt z nas nie jest chodzącym ideałem i mamy prawo do popełniania błędów.
  4. Prawdziwa miłość nawet podczas kłótni, potrafi zaakceptować, że partner ma odmienne zdanie. A najtrudniejsze tematy, pomimo że bolesne, mogą być otwarcie wyrażone, bez obawy że druga strona zastosuje taktykę obrazy lub ataku.
  5. Prawdziwa miłość daje nam miejsce na własne przemyślenia na temat związku.
    Pozwala nam abyśmy rozwijali swoje pasje i przyjaźnie poza nim, oraz mieli możliwość budowania niezależnego szczęścia, zdrowia i sukcesów.
  6. Prawdziwa miłość jest wyzwalająca. Partnerzy, mówią o sobie z dumą i szacunkiem, a obustronna motywacja i wsparcie pomaga im przezwyciężać życiowe potyczki. Każdy chce dla drugiego jak najlepiej.
  7. Prawdziwa miłość wyrażana jest poprzez spontaniczną intymność, opierającą się nawet na pozornie małych, ale jakże wielkich gestach: dotyku dłoni, przytulaniu, głaskaniu twarzy czy włosów. Nie musi temu zawsze towarzyszyć seks.

I na koniec dodam, że w miłości jak i w życiu, nie należy kierować się strachem, ale nadzieją i marzeniami, które dodają nam pozytywnej energii i uskrzydlają. Sprawiają, że mamy ochotę rozwijać się i równocześnie wprowadzają przyjemny spokój w naszych umysłach. Jeśli tego brak, to coś tu zdecydowanie nie gra! I to często podpowiada nam intuicja. Zaufajcie jej.

Wilczyca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s