10 powodów, dlaczego nie należy się kobiety pytać czy planuje ciążę/ dzieci

W Polsce często spotkałam się z molestowaniem ze strony znajomych i dalszej rodziny, o to aby sobie sprawić kolejnego dzieciaczka. Co ciekawe, osoby te często dzieci nie miały, albo nie chciały ich mieć. Inne wieloródki z kolei uważały, że jedno nie wystarczy. Aby być w pełni kobietą, należy mieć przynajmniej dwoje pociech.

Powiem szczerze, że często mnie te pytania bawiły. Ale znam kobiety, dla których te pytania były wręcz irytujące, a nawet bardzo przykre.

 

Mieszkając wiele lat w Anglii… nikt nigdy nie zadał mi pytania, kiedy zamierzam zajść w ciążę. Albo kiedy zamierzam mieć kolejne dziecko. Takie pytanie, jest prywatną sprawą każdej osoby. Nawet najbliżsi znajomi czy rodzina, po prostu się o to nie pytają. To nie ich biznes. Kropka.

 

A oto lista 10 powodów, dlaczego nie należy się kobiety pytać czy planuje ciążę/ dzieci:

 1. ponieważ cierpi na endometriozę
 2. ponieważ cierpi na zespół policystycznych jajników
 3. ponieważ cierpi na bezpłodność (nie… niestety czasem i in vitro nie pomoże. Bezpłodny mężczyzna, też nie pomoże. A tym bardziej nie pomoże, żadna modlitwa.)
 4. ponieważ przeżyła poronienie (niektóre kobiety przeżywają tak ogromną traumę, że nie są w stanie chcieć zajść ponownie w ciążę.)
 5. ponieważ jest lesbijką (ehm… panom, którzy dalej obstają przy tym, że ich magiczny śrubokręt jest w stanie zdziałać heteroseksualne nawrócenie, proponuję spędzić upojną noc… z homoseksualnym mężczyzną.)
 6. ponieważ została zgwałcona i usunęła niechcianą ciążę (tym co dalej są za pro-life z gwałtu – proponuję aby sami na sobie przeżyli brutalny gwałt i zaszli w ciążę… chętnie zobaczę czy dalej będą stali przy swoim.)
 7. ponieważ choruje na raka (i nie chce aby jej dziecko, wylądowało po jej śmierci w sierocińcu. A ty byś chciał tam wylądować?!)
 8. ponieważ finansowo jej na to nie stać (tak, tak! Szacuje się, że dziecko do 18 roku życia pochłania około 500.000 złotych. Przeczytaj to jeszcze raz. Zwłaszcza dla tych co pierdolą frazesy z rodzaju, że miłość do dzieci ukoi wszystkie cierpienia. Nie. Nie ukoi! Ja to nazywam… religijnym sado-macho.) 
 9. ponieważ cierpi na zaburzenia psychiczne (jak by tu powiedzieć… ludzie na całym świecie mają różne zaburzenia psychiczne. Nie oznacza to, że są wariatami, którzy mają siedzieć w kaftanie bezpieczeństwa. Każdy z nas ma jakieś odchyły od normy. Niektórzy mają je niestety w stopniu natężonym. Oznacza to, że bez specjalnych leków, nie są w stanie normalnie funkcjonować. Leki te ponadto mogą wywoływać deformację płodu.)
 10. ponieważ… nie chce mieć dziecka (jakikolwiek by był tego powód, każdy jest dobry! Nie każda kobieta nadaje się by zostać matką. Nie każda kobieta będzie, na skutek braku posiadania dziecka cierpiała. Nie każda kobieta chce, aby jej życie diametralnie się zmieniło. Nie oznacza to wcale, że jest egoistką. Oznacza to, że jest rozsądnie myślącą i odpowiedzialnie postępującą istotą ludzką.)

 

I po ostatnie czyli po PIERWSZE – ponieważ to nie twój pieprzony interes! AMEN.

Wilczyca

Jedna myśl na temat “10 powodów, dlaczego nie należy się kobiety pytać czy planuje ciążę/ dzieci

 1. U nas kwitnie popeerelowska mentalność. Ludzie nie mają zajęcia to uwagę skupiają na innych. Posiadanie dzieci to prawo, a nie obowiązek. Zacząłbym od tego, że to dość poważna decyzja i warto do niej dorosnąć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s