Co myślą o tobie koledzy w pracy

To zestawienie powstało dzięki badaniom i wywiadom przeprowadzonym w miejscach pracy. Poniższe punkty często znajdują potwierdzenie w życiu codziennym.

 

Zaliczę ją

W pracy spędzamy ze sobą wiele godzin, co przyczynia się do nawiązywania różnego rodzaju relacji, od koleżeństwa, przez zakochanie po szczerą nienawiść. A koleżanki w pracy wydają się taką odskocznią od żony…

Leci na mnie

Patrz powyżej. I dodaj to tego męskie ego.

Dostała podwyżkę, bo jest seksowna/ przespała się z szefem/ szef ma na nią ochotę

Niektórzy panowie z trudem przyjmują porażki i często w ten sposób tłumaczą sobie sukces koleżanki. Jeżeli koleżanka jest „nienachalnej” urody albo szefem jest kobieta i przekupienie seksem nie wchodzi w grę, wtedy winne są przymusowe parytety.

Chyba ma okres

Tak niektórzy tłumaczą sobie fakt, że zostali objechani za błąd, na którym firma straci, albo że któraś z koleżanek spojrzała na nich krzywym okiem.

Po co jej podwyżka? Ma przecież męża/ chłopaka, który dobrze zarabia

Cały czas w społeczeństwie pokutuje pogląd, że mężczyzna w związku jest od zarabiania konkretnych pieniędzy, kobieta zaś zarabia na waciki.

Koleżanki ogarną jedzenie na spotkanie integracyjne

Niektórzy koledzy będą cię próbowali wrobić w typowo kobiece i niewdzięczne role w pracy, które nie należą do twoich obowiązków. Jak zimny prysznic działa wtedy obwieszczenie, że gotujesz tylko dania wegańskie lub z produktów wygrzebanych ze śmietnika.

Kobiety są mniej wydajne w pracy niż mężczyźni

Ten pogląd pokutował dosyć długo i niektórzy widzieli w nim usprawiedliwienie tego, że kobiety mniej zarabiają, niż mężczyźni na tym samym stanowisku. Teraz, w erze, kiedy wydajność pracownika obliczają komputery, łatwo obalić ten argument.

Ona nic nie umie w porównaniu do mnie

Niektórym mężczyznom często wydaje się, że są lepszymi pracownikami, bo mają wykształcenie techniczne, a koleżanka tylko jakieś marne humanistyczne studia. Nie chcą zauważyć, że kiedy oni wystukują parę kodów dziennie, koleżanka ogarnia klientów, logistykę, papiery i płatności, i to wszystko w trzech językach.

 

Pamiętaj więc, że jesteś tak samo wartościowym pracownikiem, jak mężczyzna i wspieraj inne kobiety w miejscu pracy.

Szczurzyca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s