Nasze przesłanie

Początki

Pomysł na tego bloga zrodził się pewnego wieczoru, kiedy w zaufanym babskim towarzystwie dzieliłyśmy się pikantnymi historyjkami z życia seksualno-romantycznego. Mądrość wielu kobiecych pokoleń i absurd sytuacji nie mógł tak po prostu ulotnić się wraz z wypitym alkoholem. Byłyśmy to winne światu. W ten sposób powstał zbiór opowiadań na podstawie autentycznych historii, okraszonych samą śmietanką naszej przewrotnej, życiowej filozofii.

 

Czasy obecne

Nie sądziłyśmy jednak, że nasz blog przyjmie się z coraz to bardziej rosnącym zainteresowaniem. Równocześnie zaobserwowałyśmy, że jest ogromna potrzeba w polskim społeczeństwie na pozytywną zmianę. Zwłaszcza jeśli chodzi o otwarte rozmowy dotyczące seksualności, o zdrowie psychiczne z tym związane, o obalanie mitów, a także o promowanie równouprawnienia. Kobiety w dalszym ciągu są często obrazowane w społeczeństwie polskim jako „ta gorsza i słabsza płeć”.

Dlategoteż poruszamy tematy związane z powyższym i mamy nadzieję, że skorzysta na czytaniu nas… nie tylko wiele kobiet, ale także i mężczyzn. Wszyscy, którzy chcą budować nowoczesną Polskę. Kraj, w którym ludzie będą czuli, że mogą dokonywać własnych wyborów, bez bycia ocenianym.

Szczurzyca i Wilczyca