Za wszelką cenę

Ewolucja człowieka sięga tysięcy lat, jednak jak patrzę na to, co się wyprawia na świecie, to dochodzę do wniosku, że niektóre osoby wręcz się cofają.

Nie od dziś wiadomo, że tania plotka sprzedaje się najlepiej. Jest jak tania dziwka, która myśli, że za pokazanie ciała i wyrzucanie z ust co tylko w jej małym móżdżku zakiełkuje, będzie sławna.

Niestety, wiele osób kupi tą tandetę. Bo jest jak z okazją na bazarze. Tani kicz sprzedaje się najlepiej.

Po pierwsze dlatego, że wzbudza sensację i pożywkę dla małych umysłów, które zamiast samemu coś wykombinować będą wolały usiąść wygodnie w fotelu i chłonąć tą truciznę. Przy okazji krytykując, naśmiewając się lub po cichu zazdroszcząc… nie wiedząc, że można inaczej.

Po drugie dlatego, że jest łatwo dostępna. Kowalski ją czyta. Pani ze sklepu ją czyta. Taksówkarz ją czyta. Stary perwers ją czyta. Nawet znajoma z kościoła ją czyta. Wszyscy jadą na tym samym wózku. Nie zadając sobie pytania jaką wartość tak naprawdę otrzymują.

Wielu ludzi woli dostać gotową informację podążając jak zaślepione owce na rzeź… niż zadać sobie trud i pomyśleć samodzielnie.

Brak weryfikacji danych jest jak zaraza, która atakuje potajemnie wszystkich uczestników. Żaden z nich nie jest jednak tego świadom.

Wszyscy oni skazują na szafot NIEWINNEGO, którego ciężka praca dla dobra ogółu zostaje zaprzepaszczona… przez rozsianą plotkę.

Tania dziwka pławi się teraz w swoim triumfie. Za wszelką cenę osiągnęła sławę.

Wilczyca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s