Czy naprawdę chciałabyś się kochać ze świnią?

Spotykasz faceta. Może nie wygląda jak superbohater, ale ma coś w sobie interesującego. Mimowolnie zawieszasz na nim oko. On to zauważa, posyła uśmiech.

Z wolna atmosfera wypełnia się tym przyjemnym dreszczykiem obopólnej ciekawości. Kilka metrów między wami nieznośnie podsyca pożądanie. Zahipnotyzowani zbliżacie się do siebie… Padają pierwsze słowa. I wtedy… twój niedoszły kochanek wykrzykuje: – O ja tłusta świnia! Może też teatralnie klepnąć się po czole.

– Tamta tam ta taaaaaaaaaaaaa?
Niedowierzanie.
Wyparcie.
W końcu ujście eksplozji emocji: – Ożesz… gdzie ja miałam oczy?
No rzeczywiście! On jest obrzydliwy!

Oczywiście powyższa sytuacja, to pewien skrót myślowy. Ale teraz pokażę Ci jak to działa w drugą stronę. Czy kiedykolwiek słuchałaś samej siebie? Jak brzmisz? Czy naprawdę tak myślisz o sobie? Czy rzucasz tylko takie powiedzonko?

Jeden z wielu dialogów, które słyszę często w metrze: – On mnie rzucił, powiedział mi, że już nie chce być ze mną. Co ja takiego zrobiłam? Głęboki oddech, często piruet łzy w oku i zawsze… ZAWSZE!!! Pada sakramentalne: – O ja głupia krowa!

To nie jest tylko wyświechtany frazes. Ona w TO wierzy. Przekonanie, z jakim wypowiada te słowa graniczy z proroctwem. Zaczynam jej wierzyć i ja. Krowa? Do tego głupia? No fakt, zwierzę nie jest raczej lotne… zaczynam przyglądać się dziewczynie. Cielęce spojrzenie jest takie wymowne. I już nie potrafię odgonić się od myśli, że dziewczę nie ma za wiele do powiedzenia… koniec. Skasowałam człowieka po kilkunastu sekundach. Choć właściwie to ona wcisnęła „delete” w mojej podświadomości.

Nie będę się z nią kłócić. Skoro wmawia wszystkim, że jest głupia, to widocznie wie… A czy faceci daliby jej szansę? NIE. No chyba, że jakiś byczek, który gustuje w wołowince… ale czy o to chodzi?

Dziewczyny! Słowa naprawdę mają moc! To, jak chodzisz, mówisz, patrzysz, ma znaczenie. Codziennie jesteś obserwowana przez tysiące osób nawet o tym nie wiedząc. Wysyłasz komunikat bezwiednie: – Jestem świetna albo jestem… głupią krową.

Spójrz teraz w lustro i powiedz sobie: Kim jesteś?

Gościnnie: Miau

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s